Jump to content

Kontaktní informace

Hotel Arnika
Rudník 134
543 72
Česká republika
IČ:
DIČ
GPS 50°35'47.222 N a 15°44'5.138" E

Okolí v létě - za zábavou

dřevěná placka "Putování za Krakonošovým královstvím"Hotel má ideální polohu pro návštěvu všech zajímavých míst Krakonošova království, přírodních krás Východočeského kraje a také nejvýznamnější kulturní památky východních Čech jsou na dosah.

Krkonoše

Špindlerův Mlýn - nejznámější středisko zimních sportů. V létě možnost vyjížďky kočárem s koňmi, v zimě na saních, výchozí bod pro turisty. Sedačková lanovka na Pláně, Medvědín. Oblíbené výlety: Špindlerovka – na hranicích  s Polskem, Labská bouda, pramen Labe, Zlaté návrší, údolí Bílého Labe.

Pec pod Sněžkou - nejznámější středisko zimních sportů východní části Krkonoš, jedno z míst pro výstup na nejvyšší horu ČR Sněžku , Relax park s bobovou  dráhou, skluzavkami, jízdou na kladce, lanovým parkem a občerstvením , sedačková lanovka na Sněžku a Hnědý vrch.

Harrachov – významné turistické středisko Krkonoš, doporučujeme návštěvu sklárny a muzea skla s příležitostí nákupu českého křisťálu přímo u výrobce, Mumlavského vodopádu a největšího skokanského můstku v České republice nebo soukromého pivovaru

Janské Lázně - lázeňské městečko s kolonádou na úpatí Černé hory, kabinová lanovka na Černou horu s rozhlednou a naučnou stezkou, lyžařské středisko s nejdelší sjezdovou tratí v republice. 

Vrchlabí - Krkonošské muzeum v Augustiánském klášteře, stálá ekologická expozice s názvem "Kámen a život", historické domy na nám. Míru, časté kulturní a společenské akce: např. velký staročeský jarmark, pivní slavnosti, nedělní promenádní koncerty, slavnostní koncerty v klášteře a další. 

Hostinné – muzeum antiky, první víkend v srpnu tradiční pouť Porcinkule s bohatým programem a velkým hudebním ohňostrojem. 

Trutnov – největší město v krkonošském regionu, muzeum „Podkrkonoší“, historické náměstí s podloubím a Krakonošovou kašnou, moderní koupaliště s tobogánem, v blízkosti dělostřelecká tvrz Stachelberg, naučná stezka prusko-rakouská. 

Adršpašsko-teplické skály - komplex pískovcových skalních měst. 

Broumov – proslulý benediktinský klášter s nejstarším dřevěným kostelem v České republice 

Jilemnice - brána západních Krkonoš, zámecké Krkonošské muzeum s expozicí "Počátky lyžování v Čechách,“s Kavanovou galerií a jedinečným mechanickým Metelkovým betlémem.

Nová Paka - městské muzeum drahých kamenů, Auto-moto muzeum, pivovar, nedaleko hrad Pecka. 

Dvůr Králové n.Labem - ZOO s unikátními pavilony ptáků a vodního světa, safari, galerie Zdeňka Buriana; muzeum veteránů, letní koupaliště. 

Kuks – špitál s historickým hospitálem, lékárnou, světoznámé barokní sochy od M.B. Brauna.

Jičín – město s bohatou historií, původní hradby s Valdickou bránou, Valdštejnský zámek, náměstí s podloubím, jezuitský seminář a gymnázium, v září tradiční dětský festival „ Jičín město pohádky“, moderní aquapark s tobogánem, východisko do Prachovských skal. 

Český ráj - CHKO s pískovcovými skalními městy a mnoha známými hrady a zámky. 

Božkovské jeskyně – druhé největší krasové jeskyně s největším podzemním jezírkem u nás. 

Blízké hrady a zámky – ve snadno dosažitelném okruhu je možné navštívit Kuks, Ratibořice, Náchod, hrad Kost, Trosky, Humprecht u Sobotky,  Sychrov, prvorepublikové pohraniční pevnosti, Josefskou pevnost v Jaroměři a další...