Jump to content

Kontaktní informace

Hotel Arnika
Rudník 134
543 72
Česká republika
IČ:
DIČ
GPS 50°35'47.222 N a 15°44'5.138" E

Krkonoše - zimní sporty

běžkaři na výletěVyužijte polohy našeho hotelu a vyzkoušejte různé známé a kvalitní ski areály v okolí.

Rudník - podhorská vesnice Rudník je obklopena skvělými lyžařskými areály. Během svého pobytu můžete vyzkoušet lyžování v různých lyžařských střediscích. 

Rudník nabízí vynikající podmínky pro lyžování na běžkách. Strojově upravené běžecké tratě přímo od hotelu až na hřebeny Krkonoš – na „Krkonošskou cestu“. Ve všech areálech jsou upravené běžecké trasy. Možnost výletu na saních se psím spřežením. 

Skiresort Černá hora  zahrnuje tyto areály : Skipark Černý Důl - TOP středisko ***** 600 – 1001 m.n.m. -dvě třísedačkové lanovky , 10 lyžařských vleků, LP KID Baby pro děti do 3 let, Kid Park I a II. s dětským pojezdovým chodníkem. Celková délka 9,8 km sjezdovek. Rodinný lyžařský areál je vhodný pro děti, méně zdatné , až po zkušené lyžaře.Umělé zasněžování. Snowpark Horsefathers s 12 překážkami - 6 km od hotelu. Pro větší skupiny objednáme skibus zdarma, 26 km běžeckých tratí v okolí. 

Skiareál Černá hora - Janské Lázně –500-1260 m.n.m. 8-mi místná kabinová lanovka na Černou horu, jediná lanovka v ČR, čtyřsedačková lanovka Protěž 1 300 m dlouhá, 13 lyžařských vleků různých typů a délek, nejdelší sjezdová trať Černohorská - měří 3 km, sjezdovky i pro méně náročné lyžaře. Výborné terény i pro běžkaře – 50 km upravených běžkařských tratí, sáňkařská dráha /od hotelu vzdálen 12 km/. 

Nová sjezdovka - Hofmanky expres s vyhřívanou kabinovou lanovkou 

Ski Areál Pec pod Sněžkou - čtyřsedačková lanovka a 9 vleků, cca 9 km sjezdových tratí různých obtížností. Ve večerních hodinách jsou v provozu 3 vleky s umělým osvětlením. Některé sjezdovky jsou uměle zasněžovány. Areál pro snowboarding, fun,-park, U-rampa . Pro běžkaře je stále upravována Krkonošská magistrála  Více informací na www.skiresort.cz. Všechny areály jsou propojeny SKIbusem.

Ski Areál Špindlerův Mlýn - 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 26 km sjezdových tratí. Pro běžkaře kvalitně upravené běžecké tratě na Horních Mísečkách.V zimní sezóně platí pernamentka pro celý areál, který tvoří několik středisek: Svatý Petr, Hromovka, Medvědín, Horní Mísečky a vleky Davidovka, Labská, Horal a Krakonoš. 2 snowparky, U rampa /23 km od hotelu/ 

Skipark Mladé Buky - 550 – 670m.n.m.pro mladé všech generací. Nová třísedačková lanovka, 9 lyžařských vleků – 5,1 km sjezdovek, umělé zasněžování, snowpark s 9 překážkami, U rampa, Kid park s pojezdovým chodníkem. Svoji trať a vlek si najdou děti, začátečníci, pokročilí lyžaři i snowboardisté – 13 km od hotelu. 

Skiareál Herlíkovice - nová 4 sedačková lanovka na Žalý dlouhá 1450 m, 8 lyžařských vleků, snowpark s vlastním vlekem, umělé zasněžování, 2,5 km osvětlených tratí /13 km od hotelu/. 

 

Atrakce

  • noční lyžování: Skiareal Černá hora – Janské Lázně, Ski Pec pod Sněžkou, Skipark Mladé Buky, Skiareal Herlíkovice, Špindlerův Mlýn 
  • bobová dráha ve Špindlerově Mlýně 
  • Černohorská sáňkařská cesta dlouhá 3,5 km na Černé hoře a sáňkařská cesta ve Špindlerově Mlýně 
  • snowtubing a jízdy na saních se psím spřežením v Kněžicích u Vrchlabí 
  • projížďky na saních taženými koňmi ve Špindlerově Mlýně a Peci p.Sněžkou 

Ve všech střediscích fungují půjčovny a lyžařské školy a moderní servis pro lyžaře. 

Dobré lyžařské terény pro méně zdatné i pokročilé lyžaře jsou od hotelu vzdáleny již od 6 min jízdy autem.